Ukupno: 191785
Terenska nastava u Zagreb
Autor: Draženka Kućar, 26. 11. 2023.

Učenici 5. a, 6. a, 7. a i 7. b bili su 23. studenog na terenskoj nastavi u  Zagrebu, u pratnji učiteljica Mirjane Vincek, Vesne Kušćer Čisar te učitelja Branka Bunića i Milivoja Dretara. Krenuli smo ispred škole te prvo posjetili Tehnički muzej „Nikola Tesla“ gdje nas je stručni vodič upoznao sa svim zanimljivim izumima našeg proslavljenog izumitelja. Najhrabriji učenici iskusili su poneki izum na vlastitoj koži. Bili smo u rudniku te razgledali povijesna vozila kao i prvo električno vozilo napravljeno u Hrvatskoj.

Nakon posjeta Tehničkom muzeju „Nikola Tesla“ pješke smo se uputili prema Gradskom kazalištu „Komedija“ koje se nalazi na Kaptolu. Usput smo prošli pokraj zgrade Hrvatskog narodnog Kazališta i pogledali Meštrovićev „Zdenac života“, velebnu skulpturu koja se nalazi ispred HNK. Prolazili smo preko tzv. Cvjetnog Trga, kako ga zagrepčanci rado nazivaju, a zapravo je Trg Petra Preradovića. Prošli smo kroz Oktogon do Trga bana Jelačića, kraj katedrale i na vrijeme stigli do „Komedije“.

U 11.00 počela je mjuzikl predstava „Isus Krist Superstar“. Na sceni su se izmjenjivali povijesni likovi iz posljednjih sedam dana Kristova života, o čemu mjuzikl i govori. Uživali smo u scenskom nastupu poznatih pjevačica i pjevača, zbora, baleta i ponekad preglasnog orkestra. Predstava je trajala dva sata uz pauzu od 15 minuta.

Nakon predstave imali smo slobodno vrijeme za otići u McDonald's.  Na putu prema Glavnom željezničkom kolodvoru pogledali smo meteorološki stup na Zrinjevcu.

Kući smo se vratili puni prekrasnih dojmova.

Vesna Kušćer Čisar