Ukupno: 191700
Na državnoj Smotri LiDraNo
Autor: Draženka Kućar, 6. 5. 2023.

Naša je Barbara Magić, 6. razr., sa svojom mentoricom Dijanom Kuček provela tri nezaboravna dana u Vodicama na 32. državnoj Smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo 2023.

Barbara Magić pozvana je kao jedna od trideset odabranih autora literarnih radova, a predstavila se prozom „Moja mama ima dečka“. Poziv na državnu razinu Smotre dokazuje da je napisala kvalitetan rad jer da bi se uspjelo doći na državni Lidrano trebalo je proći tri selekcije: međuopćinsku, županijsku i na kraju državnu.

Povjerenstvo za literarni izraz sastavljeno od devet članova umjetnika i profesionalaca izabralo je one najkreativnije, najcjelovitije i najdojmljivije radove.

Državna smotra održana je u Hotelu Imperial Vodice, a škola domaćin bila je OŠ Vodice. Prve večeri upriličeno je otvaranje Smotre u Pučkom otvorenom učilištu Vodice, a sljedeća dva moglo se uživati u odličnim nastupima ostalih lidranovaca i upijanju znanja koje su nam prenosili poznati hrvatski glumci, književnici i novinari. U stankama između radionica bilo je prilike za razgledavanje i zabavu. Lidrano nam je donio puno lijepih i korisnih iskustava, ali i novih prijatelja.

Dijana Kuček