« Lipanj 2021 »

UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Dragi osmaši,
slijedi poveznica na Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.

Malo sklada s toliko otpada
Autor: Draženka Kućar, 12. 4. 2021.

Posljednjih nekoliko mjeseci bilo je izrazito živo među članovima Školske družine „Suhodol“. Kako je za međužupanijsku smotru iz Građanskog odgoja i obrazovanja prijavljen ekološki projekt „Malo sklada s toliko otpada“, na nama je bilo da dovršimo istraživanje, objedinimo rezultate i pripremimo prezentaciju za smotru koja se po prvi puta odvijala u online izdanju. Poslije kapaciteta infrastrukture i turističkih mogućnosti, ove smo se godine pozabavili ekološkom svijesti stanovnika Jalžabeta. Locirali smo divlja odlagališta otpada te ih fotografirali, anketirali žitelje o ekološkim pitanjima, prikupljali stare baterije kao posebno opasni otpad, educirali mlađe učenike, organizirali izložbu „Reciklirana Geografija“, sudjelovali u Tjednu kolektivne sadnje drveća 2021., a uz pomoć našeg Darka postavili komposter uz školsko igralište. U promišljanju nad alternativnim politikama, pomogli su nam intervjui s osobama koje su uključene u eko-politiku: ravnateljica Mirjana Kučar, općinski vijećnik Rajko Solar, eurozastupnica iz Strasbourga Biljana Borzan.

Marta, Adam, Valentino i Ivan odradili su zadatke prema zadanim pravilima. Izradili su četverodijelni portfolio i dokumentacijsku mapu, snimili svoja izlaganja i poslali na adresu Povjerenstva. U srijedu, 31. ožujka, sudjelovali smo preko Zooma na međužupanijskoj smotri gdje smo još jednom predstavili projekt i odgovarali na pitanja članova Povjerenstva. Mislimo da smo bili uspješni i uvjerljivi. Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u projektu. A Suhodolci nastavljaju sa svojim projektima.

Milivoj Dretar