« Lipanj 2021 »

UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Dragi osmaši,
slijedi poveznica na Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.

PŠ Kelemen - Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja
Autor: Draženka Kućar, 8. 3. 2021.

U srijedu, 24. veljače učenici od 1. do 4. razreda PŠ Kelemen te sve njihove učiteljice i učitelj iz informatike uključili su se ove godine u projekt pod nazivom „Dan ružičastih majica“, također poznat kao i „Dan protiv vršnjačkog nasilja.“ Taj dan, kao i na satovima razrednika, učenici su se upoznali upravo s problematikom vršnjačkog nasilja koja je, nažalost, sve više prisutna među djecom i mladima u školi i izvan škole, u cijeloj našoj državi te diljem cijelog svijeta. Ovaj dan posvećen je promociji borbe protiv vršnjačkog zlostavljanja koji se obilježava širom svijeta. Ime je dobio po inicijativi koju je 2007. godine pokrenula grupa aktivista u gradu Berwick u kanadskoj provinciji Nova Škotska, nakon što je Chuck McNeill, učenik lokalne škole, zlostavljan od svojih kolega zato što je u školu došao odjeven u ružičastoj majici. Aktivisti su kupili 50 ružičastih majica i distribuirali ih njihovim vršnjacima. Dan ružičastih majica Nacionalni je dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava zadnje srijede u veljači. Jednoglasnom odlukom Hrvatskog sabora 17. veljače 2017. godine cijela Republika Hrvatska nosi ružičasto u znak borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ideju i realizaciju pokrenuo je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja. Ponosni smo kao škola što smo sudjelovali u ovom projektu, te na taj način dali značaj ovom danu i suzbijanju vršnjačkog nasilja. Naši učenici i učiteljice te učitelj iz informatike na različite i vrlo zanimljive načine obilježili su ovaj dan. U planu nam je nastaviti sudjelovati svake iduće godine u ovom projektu, a kako smo ga mi obilježili možete najbolje vidjeti u našoj fotogaleriji.

Kristina Banić