Ukupno: 190317
Badmintonaši nam se posrebrili!
Autor: Draženka Kućar, 24. 11. 2017.

U dva dana, 20. i 21. studenog, Arena u Varaždinu bila je domaćin turnira Županijskog natjecanja u badmintonu. Naša je škola po prvi puta nastupila u punom sastavu, po četiri najbolje djevojke i četiri najbolja dečka. Pokazalo se da su pripreme i svi odrađeni treninzi urodili plodom jer smo po prvi puta uzeli i medalje. Uspjehom svojih prvotimaca zadovoljni su bili i njihovi voditelji prof. Ante Sudec i prof. Milivoj Dretar...

Najprije je u ponedjeljak održan turnir za djevojke. Naša ekipa u sastavu: Lea, Lorena, Sara i Valerija pokazala je veliki trud i motivaciju. Pobijedile se u nekoliko mečeva, no u finišu je ponestalo snage pa su Marofčanke slavile pobjedu, a naše su na kraju zauzele 4. mjesto. Sljedećeg dana nastupili su dječaci. Poučeni prošlogodišnjim iskustvom, napravili smo izmjene u nastupu pa su reprezentaciju činili Marko (c), Emanuel, Mislav i David. Krenulo se udarnički, redom smo pobjeđivali vršnjake iz škola Šemovec, Ljubešćica i Novi Marof te bez ijednog izgubljenog seta osvojili skupinu i dospjeli u finale. Tu su nas čekali prošlogodišnji branitelji zlata iz Maruševca. Finalni ogled uistinu je bio za najviša odličja. Pazio se svaki centimetar, bilo je i suza i navijanja. Naši su se hrabro držali i čak poveli, no na kraju je ponestalo snage i koncentracije te smo izgubili 2 : 3. „Srebrne medalje su ogroman uspjeh! Nismo toliko računali na medalje, ali smo ih dočekali. Možda je falilo malo sreće i truda u finišu, ali drago mi je da smo impresionirali ostale timove jer su nam svi čestitali. Za nagradu smo odmah produžili do bazena i tamo s našim mentorom prof. Dretarom proslavili medalje, radovao se kapetan Marko Benčić, jedan od najboljih igrača turnira. Badmintonaši nastavljaju dalje s treninzima, a dogovoreni su  i ogledi s ostalim školama u toku školske godine.

ČESTITAMO BADMINTONAŠIMA! BRAVO!