« Lipanj 2021 »

UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Dragi osmaši,
slijedi poveznica na Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.

Likovna postignuća u područnoj školi
Autor: Draženka Kućar, 25. 5. 2021.

Nika Mihalić, učenica 3. razreda, sudjelovala je u likovnom natjecanju 𝟏𝟎𝐭𝐡 "ᴀᴜꜱᴛʀᴀʟɪᴀ ᴀᴛ ᴛʜᴇ ᴢᴀɢʀᴇʙ ᴢᴏᴏ" koje se održalo 15. svibnja 2021. u Zagrebačkom zoološkom vrtu. Svojom omiljenom likovnom tehnikom crnog ugljena nacrtala je australsku pticu kookaburru. Crtež je uvršten u dvadeset najboljih i izložen na 10. danu Australjie u Zoo vrtu Grada Zagreba. U sklopu projekta učenici trećeg razreda područne škole u Kelemenu upoznali su koalu uživo putem Zoom platforme izravno iz zoološkog vrta u Lisabonu. Edukatori su spremno odgovorili na njihova pitanja o životu ove predivne australske životinje.

Mentorica: Gordana Križan

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska 27. puta za redom organizirali su natjecanje za učenike i mladež "Europa u školi" na razini Republike Hrvatske. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je: Digital EU  – and YOU?! U projektu godišnje sudjeluje oko 1000 učenika na način da pričaju o europskoj i hrvatskoj povijesti, kulturi, vrijednostima i politikama – bez obzira koje su dobi ili koju školu pohađaju. Učenici 4. r. područne škole u Kelemenu sudjelovali su svojim likovnim radovima na temu: Leteći auto na nebu; zadana likovna tehnika bila je kolaž i uljni pastel. Učenica Sara Novak postigla je 7. mjesto dok je učenica Mateja Mihalić postigla 4. mjesto. U sklopu navedenog projekta realizirana je i nastava Prirode i društva na temu: Europska unija.

Mentorica: Snježana Arić