Autor: Draženka Kućar, 3. 5. 2021.

Naša škola nosi naziv po hrvatskom banu Petru Zrinskom. On je umro 30. travnja 1671. godine u Bečkom Novom Mjestu. Kao spomen na taj događaj, naša škola na taj dan obilježava Dan škole.

Ove godine zbog specifične epidemiološke situacije, obilježili smo ga na različite načine: razredna nastava aktivnostima u školskom okruženju dok predmetna nastava u online ozračju.

Učenici od 1. do 4. razreda naše matične škole svečano su obilježili Dan škole uz prezentaciju posvećenu Petru Zrinskom koju su pažljivo odslušali te naučili brojne činjenice i zanimljivosti iz njegova života. Nakon toga, različitim su crtaćim tehnikama kroz likovni izričaj dočarali lik hrvatskog velikaša čije ime nosi naša škola. Njihove su radove učiteljice izložile u holu škole te na taj način priredile malu likovnu izložbu u čast 350. godišnjice pogibije slavnog hrvatskog bana i vojskovođe Petra Zrinskog.

U područnoj školi u Kelemenu Dan škole obilježen je uz različite aktivnosti, a posebno se isticao izazov tzv. „Potraga za blagom“. Učenici su u parovima rješavali postavljene zagonetke i zadatke kako bi došli do skrivenih tragova, tj. slova. Pronalazak svih tragova doveo ih je do blaga (košara puna slatkiša) koje se nalazilo u svakoj učionici. S osmijehom na licu učenici su napustili školsku zgradu te su izrazili želju da se ovakav projekt provede i zadnji dan nastave.

S učenicima od 5. do 8 razreda obilježili smo Dan škole online. Učenici su rješavali online kvizove „Potraga za blagom“, a pitanja su osmislili učitelji. Sadržaj je bio vezan uz povijest školstva i povijest naše škole, a sve se temeljilo na informacijama i činjenicama objavljenim u ovogodišnjem broju školskog lista „Suhodolček“. Rješavajući kviz, učenici su „tražili“ svoje blago (znanje). Učenici koji su bili najuspješniji, bit će prigodno nagrađeni, a to su:

5. a - Ema Kovačić

5. b - Jana Kovačić