Izlet u Zagreb
Autor: Draženka Kućar, 24. 10. 2017.

Učenici i učiteljice od 1. do 4. razreda OŠ Jalžabet 18. listopada posjetili su glavni grad naše domovine. Prva stanica našeg putovanja bila je nova Zračna luka „Franjo Tuđman“ gdje smo saznali mnoge informacije o zrakoplovima, zaposlenicima i poslovima u zračnoj luci te smo promatrali zrakoplove na pisti. Nakon toga posjetili smo Hrvatski školski muzej, prošetali Cvjetnim trgom i dijelom Ilice, razgledali pravoslavnu katedralu, uspinjačom se prevezli na Gornji grad...

Tamo smo posjetili zgradu Hrvatskog sabora i pod vodstvom saborskog zastupnika Josipa Križanića obišli ga i saznali mnogo o njegovom funkcioniranju. Obišli smo i druge znamenitosti Gornjeg grada: Banske dvore, crkvu svetog Marka, Kamenita vrata. Prošetali smo centrom Zagreba: razgledali katedralu, tržnicu Dolac, Trg bana Josipa Jelačića i ručali u McDonaldsu. Naš obilazak Zagreba završili smo u parku Maksimir igrajući se i zabavljajući prije povratka kućama. Fotografije!