Dan zaljubljenih
Autor: Draženka Kućar, 15. 2. 2017.

Sveti Valentin (Valentinius) bio je svećenik i ternijski biskup iz 3. stoljeća. Umro je mučeničkom smrću pa je proglašen svecem. Njegov se blagdan od davnina slavi 14. veljače, a poznat je i kao dan zaljubljenih - Valentinovo. Istina je i da je Valentinovo sporedni blagdan i da su njegovom širenju najviše pripomogli Amerikanci kod kojih se najbolje udomaćio. No, kako se radi o ljubavi – ne preškodi da ga i mi slavimo. Cvijet, čokoladica, čestitka, uvijek razvesele naše simpatije, a tek kad pošaljete pjesmu koju ste sami napisali – nema boljeg!

Svake godine naši se učenici na Valentinovo natječu u pisanju najbolje ljubavne pjesme. Ove godine natjecalo se 13 učenika od kojih je 6 i nagrađeno. Među nižim razredima kao najbolja pjesnikinja pokazala se Emanuela Mlinarić iz 4. razreda s pjesmom „U svijetu ljubavi“, dok su je slijedili Ema Vuk i Adam Vidačić iz 2. razreda. Među učenicama viših razreda najromantičnije bile su sedmašice. Najbolja pjesma bila je „Te oči plave“ koju je napisala Martina Bobek iz 7. razreda. Dobrima su se pokazale Valerija Belavić s pjesmom „Moj san“ te Lea Kečak s pjesmom „Uhh kako je zgodan“.