Kreativna radionica prvog razreda
Autor: Draženka Kućar, 26. 11. 2015.

Učenici prvog razreda PŠ Kelemen sudjelovali su 25. studenoga 2015. u krativnoj radionoci usuret Božiću. Radionicu su vodile vjeroučiteljica Biserka Magić i razrednica Brankica Čumbelić. Naziv radionice bio je "Advent"...

Cilj radionice bio je izrada vidljivih znakova pomoću kojih se pripremamo za blagdan Božića. Učenici su prvo posijali pšenicu. Sljedećih dana trebaju je zalijevati i pratiti kako napreduje. Smisao sijanja božićne pšenice prema narodnom vjerovanju je da će cijela nova godina biti plodnija i uspješnija ako se do Božića pšenica lijepo zazeleni. Učenici su svakom razredu PŠ Kelemen poklonili posudu sa pšenicom, o kojoj će se dalje brinuti učenici tih razreda. Pšenica je našla svoje mjesto i u zbornici. Drugi zadatak bio je izrada adventskog vijenca. Na vijenac smo stavili četiri svijeće koje simboliziraju četiri nedjelje u došašću, a nakon toga smo ga ukrasili raznim ukrasima. Treći zadatak bio je stavljanje višnjinih grančica u vodu. Te grančice bi trebale prolistati i procvjetati do Božića. One simboliziraju javljanje novog života. Sve zadatke učenici su izvršili s velikim veseljem, a naučili su i prigodne pjesme. Djeca s nestrpljenjem iščekuju rezultate svojih zadataka i nadolazeći Božić.

Pogledajte fotografije!